Založ si blog

Nočné mory bývajú skutočné

Vchádzame do čakárne. Dve deti? Výborne, vyzerá to na pokojný večer.

Začnem vyšetrovať prvé, keď sa vonku ozve krik a hlasy. Kolega vybehne pozrieť, sestrička s ním. Zostávam chystať lieky pre nového pacienta… Pár okamihov. Ticho, ale nikto sa nevracia. ?. Bad gut feeling. Vybieham von, prázdno -prejdem všetky oddelenia, kým ich nájdem pri pacientovi na tom poslednom. Kŕče na posteli 48. ‘Aký je stav? Čo sa deje?’ Práve idú podať diazepam. ‘Už sa to ukľudňuje…’ Kolega pre istotu zostane.
Vraciam sa na emergency, čaká na mňa to malé s horúčkou. Sotva však pokračujem v práci, je naspäť pri mne. ‘Ten na 48 nedýcha. Asi.’ Bežíme tam.

Naozaj nedýcha. Okolo priveľa ľudí. Možno až príliš drsne ich posúvam preč a začíname resuscitovať… Ale úplne bez ničoho, na oddelení nie je ani adrenalín, ani defibrilátor. Ani len kyslík sa nedá zapojiť, zástrčka je príliš ďaleko.
Rozhodneme sa čo ďalej. Zostávam resuscitovať. Kolega beží pre adrenalín, aspoň to málo čo je možné zohnať. Vracia sa, podávame prvú dávku, ďalej sme resuscitujeme spolu. Ďalšiu. A ďalšiu.

‘Pozri sa na nich.’
Prejde pár sekúnd a ja pochopím. Zastavil ma, kým to nespraví vyčerpanie. Mama mi berie telíčko spod rúk, aj s vecami. Niekto mi podá do rúk papier. ‘Doktor, sem dole, čas a podpis…’ Rodina sa medzitým pozbierala, počuť vzďaľujúce sa kvílenie a plač. Odchádzajú.

Najťažšie je vrátiť sa naspäť. Nezosypať sa na mieste. Sú tam ďalší, ktorí potrebujú vyšetriť… Oni netušia nič o rukách, pod ktorými práve vyhasol život.

Búrka

10.10.2018

V diaľke sa ozval hrom. Oblaky tmavli, svetla ubúdalo, svet dostal nový filter. Zdvihol sa vietor a so sebou niesol nánosy prachu a lístia. O pár chvíľ sa objavili prvé kvapky. Blesk na obzore. viac »

Cela

27.08.2018

Štvorcový pôdorys. Posteľ bez ostrých hrán. Stolička. Matrac, ktorý dávno stratil svoju mäkkosť, za to nabral vlhko a tvar po tých, ktorých prekonal vo svojej životnosti. Zrazu zmenil polohu. viac »

o 13 ročných období

16.05.2018

Žiadny pocit iba prázdno ani slza nemý výraz. Čítam minulosť nebolí iba chýba ako kúsok skladačky. Pohľady vzad, niekedy zamknuté okná dokážu otvoriť. O 13 ročných období, zbytočné viac »

hurikan irma, irma

Pri tichomorskom pobreží Mexika vznikol mohutný hurikán Willa

22.10.2018 06:04

Americké Národné stredisko pre hurikány so sídlom v Miami varovalo pred prívalovými dažďami a rozsiahlymi záplavami.

obchod, nakupovanie

Ľuďom obchody na sviatky nechýbajú, alternatívou sú pumpy

22.10.2018 06:00

Zatvorenie predajní počas sviatkov sa zatiaľ podľa prieskumov a ankety Pravdy stretáva s pozitívnym hodnotením zo strany spotrebiteľov.

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

poeta

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka. Whatever.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 19979x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu

Kategórie