Založ si blog

Cela

Štvorcový pôdorys. Posteľ bez ostrých hrán. Stolička. Matrac, ktorý dávno stratil svoju mäkkosť, za to nabral vlhko a tvar po tých, ktorých prekonal vo svojej životnosti.

Zrazu zmenil polohu. Už nepozeral do steny, ale do stropu. Spomienky sú posledný život, ktorý ešte mal. Hviezdy…

Ležal v tráve a hľadel na oblohu. Okolo nízke stromy, nič iné. Meteor! Och, to mu nikdy neuverí. Prečo sa nikdy nenaučil kresliť?

Počuť vedľajších. No on sa vie schúliť do menšieho sveta uprostred tej malej miestnosti. Čaro stropu mizne, spomienka odchádza. Prichádza čas pozerať na stenu, avšak nie tú istú, na tú oproti. Čas má svoje pravidlá, ani jednu nemôže vynechať.

Kroky okolo dverí, smer zľava doprava. Štyri nohy. Otvorenie dverí, krik a prosby vedľajšieho – č.1R. Je jasné, že všetci ostatní z vedľajších tiež počúvajú. Nikto nedýcha. Každý rozmýšľa nad tým, kedy on sám bude kričať. A či vôbec.
Zľava sa ozve vrzgot struny matracu. Nie úplne jasný, ale škrípe, to znamená číslo 3L.

Myšlienka pre stenu, tú druhú, nie je spomienkou. Rozmýšľa nad tým, prečo struna čísla 2L neškrípe. Neskoro. Už niet času, aby to zistil, kým odíde.

Rana. Krik skončil. Dvere kričiaceho sa otvoria a zatvoria. Sprava doľava prechádza šesť nôh – štyri kráčajú, dve nie. Kto vie, či zostáva krvavá stopa? Počuť kvapky krvi sa mu ešte nepodarilo. Ani raz. Ale on to zistí, ak príde upratovač hneď, a nie až po prídele.

Jedna stena. Tak dlho im trvalo, kým prišli a odišli.

Prešiel deň. Presne deväťdesiaty tretí zárez na stene za posteľou, v úrovni matraca. Mal úplne zničené nechty. Keby mu aspoň tú posratú prídelovú misku nechali!

Kým sa ozvú kroky znova, prešlo presne šesť stien času. Teda presnejšie: štyri steny, strop a stena. Tri spomienky, dve myšlienky. Jedna prázdnota.

Kroky zastali. Prišli zľava… no neprešli doprava. Pomaly otočí hlavu, presne aby pohľadom zachytil pohyb kľučky. Prídel? Lieky? Nie, začali by od čísla 7R. Dve postavy, v očiach znudený pohľad. Tento nebude zaujímavý, nikdy nerobil problémy. A je to tu. Ostatní nedýchajú. On si vzdychne a postaví sa. Posledný kyslík, o ktorom ešte môže sám rozhodnúť. Vezmú ho. Dvere sa zatvoria a všetci vedľajší počúvajú tri páry nôh.

Už nikdy nestihne ďalšiu spomienku.

Búrka

10.10.2018

V diaľke sa ozval hrom. Oblaky tmavli, svetla ubúdalo, svet dostal nový filter. Zdvihol sa vietor a so sebou niesol nánosy prachu a lístia. O pár chvíľ sa objavili prvé kvapky. Blesk na obzore. viac »

o 13 ročných období

16.05.2018

Žiadny pocit iba prázdno ani slza nemý výraz. Čítam minulosť nebolí iba chýba ako kúsok skladačky. Pohľady vzad, niekedy zamknuté okná dokážu otvoriť. O 13 ročných období, zbytočné viac »

Na lodi

25.06.2017

More je láska, more tvorí svet more ťa vezme kam nik iný nie. More znamená milovať kvapky dažďa more znamená cítiť rytmus vlnenia more znamená opálenú tvár more znamená strach z ostrých viac »

Rumunsko premiérka Viorica Dancila

Rumunská premiérka Dancilaová bude kandidovať za prezidentku

24.08.2019 15:51

Podľa prieskumov má však najväčšiu šancu na víťazstvo súčasný centristický prezident Klaus Iohannis.

skypark veža

Nové centrum Bratislavy medzi stometrovými vežiakmi?

24.08.2019 15:00

V bývalej priemyselnej zóne Mlynských nív postupne vzniká nové centrum hlavného mesta. Pozrite si vo videu TV Pravda, čo sa tam deje.

statna tajomnicka Monika Jankovska

Matovič chce odvolanie Jankovskej, v opačnom prípade usporiada protest

24.08.2019 14:32

Meno štátnej tajomníčky sa malo objaviť v komunikácii Mariana Kočnera, ktorý je obvinený v prípade vraždy.

Hong Kong / demonštrácie /

V Hongkongu opäť došlo k zrážke demonštrantov s políciou

24.08.2019 13:21

Polícia použila v sobotu na rozohnanie protivládneho protestu v Hongkongu opäť slzotvorný plyn a paprikový sprej.

poeta

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka. Whatever.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 23633x
Priemerná čítanosť článkov: 875x

Autor blogu

Kategórie